Aby se Anežky rodiče mohli věnovat všem svým dětem

Aby se Anežky rodiče mohli věnovat všem svým dětem Obrázek nadace

Anežku trápí řada zdravotních potíží, díky odlehčovací službě se jí dostává nutné trvalé péče a pozornosti

Jsme šestičlenná rodina, máme dvě dcery - Elišku a Anežku, syna Matouše a fenku border kolie Mashu. Anežka je téměř třináctiletá slečna, která miluje písničky, hudební nástroje a také všechny dopravní prostředky. Naučila se levou rukou hrát na klávesy spoustu písniček.

 

Anežka se narodila předčasně, ve 24. týdnu a od narození ji trápí nemalé zdravotní potíže, které trvají dosud - epilepsie, poruchy příjmu potravy, dětská mozková obrna, inkontinence III. stupně, porucha řeči. Anežka proto vyžaduje intenzivní péči 24 hodin denně, která je náročná jak psychicky, tak fyzicky. Anežka bývala veselá holčička, ale s nástupem puberty má stále častěji záchvaty vzteku a pláče.

 

Právě z důvodu náročné péče o Anežku jsem se vzdala povolání zdravotní sestry a pracuji jako administrativní pracovnice, kde mám poloviční úvazek a volnější pracovní dobu. I tak ale využíváme odlehčovací službu jak terénní, tak pobytovou, která nám velmi pomáhá. Anežka se v odlehčovací službě cítí moc dobře a vždy se na ni těší. Má tam plnou pozornost, kterou neustále vyžaduje. Pracovnice její skupiny navíc do programu stále častěji zařazují zajímavé činnosti, například výlety do skanzenu, či Pohádkové lázně. Anežka se jich ráda účastní. Stejně tak miluje obyčejné denní činnosti, jako je vaření a pečení, u kterého s radostí asistuje.

 

Z důvodu neustálého zdražování odlehčovacích služeb jsme bohužel nuceni požádat o finanční dar. Vaše pomoc by nám pomohla udržet správný chod celé domácnosti a dala nám možnost i nadále se věnovat všem našim dětem. Anežce by navíc udělala velkou radost.

 

Za každý příspěvek proto budeme moc vděční a předem Vám z celého srdce děkujeme.

Komentáře mohou vkládat jen přihlášení uživatelé.