Šance na budoucnost 17leté Terezky se 4letou duší

Šance na budoucnost 17leté Terezky se 4letou duší Obrázek nadace

Terezky budoucnost může být významně pozitivně ovlivněna docházením do denního stacionáře

Terezka se narodila za velmi dramatických okolností náročným porodem a brzy se u ní projevila dětská mozková obrna a další zdravotní potíže. Od malička tak bojuje se špatným zdravotním stavem a dodržuje přísné diety, rodiče ale tuší, že ji standardní dospělý život nečeká.

 

„Moje holčička Terezka je a bude čtyřletým dítkem. A to i přesto, že jí bylo v dubnu 17 let,“ začíná vyprávění tatínek Terezky. „Do svých 6 let se pohybovala alespoň na krátké vzdálenosti o berličkách. Postupně jí odumíraly nožky a nyní je odkázána na invalidní vozík. Nyní je ale už velká a končí speciální základní školu a pro nás rodiče vyvstává otázka: Jak dál?“

 

Tatínka i maminku Terezky samotné trápí velké zdravotní potíže, kvůli kterým nemohou vykonávat fyzickou námahu, a proto intenzivně přemýšlí nad budoucností dcery. Nemohou se spoléhat na to, že péči zastane Terezky mladší sestřička a rádi by jí umožnili snazší zařazení do společnosti, které ale pro nemocnou Terezku nebude jednoduché. Rádi by jí proto dopřáli denní stacionář, kam by mohla několikrát týdně docházet.

 

„Je třeba, aby si zvykla na další lidi. Pro Terezku budou teď po skončení školní docházky velice důležité společenské, vzdělávací a terapeutické kontakty, aby se snáze adaptovala na kolektiv.“

Pro rodinu je uhrazení stacionáře výdajem, který není v jejich silách uhradit, proto se obrátili na Patrona dětí. Svým příspěvkem jim pomůžete poskytnout dcerce šanci na lepší budoucnost.

Komentáře mohou vkládat jen přihlášení uživatelé.